Nasiona Cayenne Long Slim
Cayenne Long Slim to niezwykle popularna odmiana papryczek chili do gotowania. Oferuje średni poziom ostrości, w granicach 30–50 tys. jednostek Scoville’a, dzięki czemu jest wszechstronna i bardzo smaczna. Co więcej, roślina ta uchodzi za wyjątkowo łatwą w uprawie i zapewnia obfite plony w zróżnicowanych warunkach.
Nasiona Cayenne Long Slim: niezawodne i idealne do gotowania
Znane i lubiane na całym świecie, te papryczki chili mają umiarkowaną ostrość na poziomie 30–50 tys. SHU. Dzięki temu świetnie sprawdzają się w kuchni. Są na tyle pikantne, że zjedzone w całości mogą okazać się zbyt ostre dla wielu osób, ale jednocześnie nie są niebezpieczne. To doskonały wybór dla każdego, kto chce mieć własne, domowe źródło chili do gotowania.
Rosną długie i smukłe (zgodnie z nazwą), tworząc pomarszczone strąki o nietypowym, często skręconym kształcie. Odmiana ta plonuje obficie i regularnie, co sprawia, że idealnie nadaje się do uprawy w domu.
Jak uprawiać papryczki chili cayenne long slim
- Krok 1: Kiełkowanie
Można skorzystać z różnych metod, ale najwygodniej jest wysiewać nasiona chili od razu do docelowych doniczek. Aby to zrobić, zrób w ziemi otwór o głębokości ok. 1 cm, umieść w nim nasionko, lekko przysyp i podlej. Od tego momentu utrzymuj podłoże stale lekko wilgotne, ale nie przemocz go.
Nasiona potrzebują wysokiej wilgotności powietrza, aby wykiełkować. Najprostszy sposób, by to zapewnić w doniczce, to przykryć ją folią spożywczą z kilkoma nakłutymi otworami. Dla najlepszych rezultatów postaraj się utrzymywać temperaturę podłoża na poziomie ok. 25–28°C.
Ile czasu kiełkuje nasiono chili? Zależy to od wielu czynników i może trwać od 3 dni do nawet kilku tygodni. Zasadniczo im ostrzejsza odmiana, tym dłużej zajmuje kiełkowanie.
- Krok 2: Cierpliwość
Nawóz do pomidorów w zupełności wystarczy, by rośliny dobrze rosły – po prostu stosuj się do zaleceń producenta. Nie przelewaj i nie przenawożaj roślin. Aby utrzymać je w jak najlepszej kondycji, rozważ dodawanie wapnia w formie oprysku dolistnego.
Jak i kiedy zbierać papryczki Cayenne Long Slim
Po mniej więcej 85 dniach rośliny zwykle są gotowe do zbioru, a cały krzak osiąga około 75 cm wysokości. Same strąki powinny mieć około 12 cm długości. Pamiętaj jednak, że ostateczny cykl życia rośliny zależy m.in. od wielkości doniczki i warunków uprawy. Dlatego jako wyznacznik terminu zbioru traktuj przede wszystkim wygląd samych papryczek.
Gdy zaczną przybierać czerwony kolor, odczekaj jeszcze kilka dni, a następnie spróbuj delikatnie je zerwać. Jeśli odchodzą bez oporu, są dojrzałe. Jeśli stawiają wyraźny opór, daj im jeszcze parę dni i spróbuj ponownie.
Słowo ostrzeżenia
Obchodząc się z papryczkami chili i ich nasionami, zachowaj ostrożność. Aby uniknąć poparzeń od kapsaicyny, warto używać rękawiczek lub pęsety.
Uwaga: ilość nasion jest określana na podstawie wagi, dlatego rzeczywista liczba nasion jest przybliżona.
Informacja: opakowanie tego produktu może zawierać nieaktualne lub błędne dane. Prawidłowe informacje na temat nasion Cayenne Long Slim od Zamnesia znajdziesz na tej stronie.
| Kolor | Czerwony |
|---|---|
| Okres zbiorów | Kwiecień–lipiec |
| Czas dojrzewania | ~85 dni |
| Siew | Styczeń–kwiecień |
| Dla kogo odpowiednie | Na zewnątrz |
| Rodzaj rośliny | Pieprz |
| Lokalizacja | W doniczce, W glebie |
| Harmonogram podlewania | Regularnie |
| Ilość słońca | Pełne słońce |
| Wymagana przestrzeń | 45x85 |
| Rekomendowana technika | Przesadzanie, Wysadzanie roślin do gruntu, Podpórki do roślin |
| Okres wysiewu pod szkłem | Styczeń, Luty, Marzec |
| Okres wysiewu na zewnątrz | Marzec, Kwiecień |
| Okres zbiorów | Lipiec, Sierpień, Wrzesień |
| Zastosowania | Produkt spożywczy |
| Trujące | Nie |
| Odporność na mróz | Nie |
| Długość życia | Bylina |
| Zawartość opakowania | ~0,25 g (~45 nasion) |
| Średni wzrost | ~75 cm |
| Ostrość (SHU) | Średnia ostrość (30–50K SHU) |
Więcej informacji o tym produkcie:
spicy
They came spicier than I realized :) Totally worth the effort
Ok
Ottimo prodotto
Excellent for Chili salt
Dry and chop coarsely, add coarse salt, place it to a dark/dry place.
Use a grinder on the dish before serving.
gut
gute chili sorte, nicht zu scharf, deswegen auch für mimosen geeignet.
nice pepper
Nice plants, good ammount of heat but eadible.
graines fruits et légumes
et une sorte de piments en plus
nice
Big harvest
Top
Top
Tolle Sache !
Habe ordentlich was raus geholt. Ich konnte locker 4-6 mal ernten. Wenn man gut ist kann Man sie locker mehr jährig halten
Lots of peppers
Even in just small 10ltr pot I got a lot of peppers
Really happy, no problems with germination
